Masz problem z pisaniem maili? AI Ci pomoże

Google zapowiedziało nową funkcję Help me write, która pomoże użytkownikom w pisaniu trudnych maili. Ułatwi to np., kontakt z różnymi firmami w sprawach konsumenckich.

Wiele osób ma trudności z komunikacją i pisaniem maili, gdy często trudno jest im ubrać myśli w odpowiednie słowa. Poproszenie kogoś o pomoc w napisaniu takiego listu czasem bywa niemożliwe, ale dzięki nowinkom technologicznym już wkrótce przestanie być problemem.

Google zaprezentowało bowiem nową technologię o nazwie Help me write, dzięki której pisaniem maili zajmie się za nas sztuczna inteligencja. Gwoli ścisłości, nowe narzędzie AI do generowania treści powstało początkowo z myślą o środowisku biurowym. Amerykański koncern postanowił jednak rozszerzyć jego zastosowanie także na oprogramowanie dla zwykłych użytkowników.

Podczas konferencji usłyszeliśmy, że niebawem narzędzie zostanie zintegrowane z usługą Gmail, pomagając użytkownikom w formułowaniu trudniejszych listów. Jej działanie zaprezentowano na przykładzie osoby, która po odwołaniu lotu otrzymała od linii lotniczej kupon, jednak uznała, że chce zwrotu pieniędzy. Użytkownik, który samodzielnie nie poradziłby sobie z taką korespondencją, może poinstruować AI co chce napisać, a ta zrobi to za niego.

Funkcja zapewnia także kilka dodatkowych opcji doszlifowania wiadomości. Gdyby użytkownik chciał dodać więcej szczegółów, skrócić go lub nadać mu bardziej formalny charakter, będzie mógł to zrobić bez większego problemu.

Help me write nie ograniczy się tylko do Gmaila. Google planuje zintegrować funkcję także z innymi aplikacjami, choć na razie nie podało żadnych konkretów. Nie wiemy więc do których trafią oraz kiedy można się jej spodziewać.

Help me write
Źródło: Google

You may also like...