Inteligentny piekarnik z każdego uczyni mistrza gotowania

Firma June wprowadza na rynek drugą generację nowoczesnego akcesorium kuchennego. Jej nowy inteligentny piekarnik jest tańszy i jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie.

Nie każdy potrafi gotować, ale na szczęście nowoczesna technologia sprawia, że ta umiejętność nie jest już konieczna. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele inteligentnych urządzeń kuchennych, które praktycznie gotują za nas lub przynajmniej bardzo nam w tym pomagają.

Jednym z producentów takich urządzeń jest firma June, która dwa lata temu wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy inteligentny piekarnik. Urządzenie wyposażone w czterordzeniowy procesor Nvidia, mnóstwo sensorów oraz nowoczesnych rozwiązań, było idealnym rozwiązaniem dla każdego kto nie potrafi gotować. Niestety rozwiązaniem dość drogim, gdyż sprzęt kosztował 1500 dolarów.

June stworzyło jednak drugą generację swego produktu, która jest jeszcze sprawniejsza, bardziej inteligentna i zdecydowanie tańsza. Kosztuje bowiem tylko 600 dolarów. Nowy June Oven niewiele różni się od poprzednika. Usunięto z niego przede wszystkim wagę, z której według producenta mało kto korzystał. Posiada natomiast te same elementy grzewcze wykonane z włókna węglowego, które szybciej się nagrzewają pomagając oszczędzać energię. Jest też ten sam procesor NVIDIA Tegra K1 oraz kamera HD zainstalowana w górnej części komory, która identyfikuje posiłek, a następnie dobiera do niego odpowiedni program. Wnętrze wykonano natomiast ze stali nierdzewnej, co znacznie ułatwia czyszczenie.

Największe zmiany zaszły w oprogramowaniu. Urządzenie może funkcjonować jako slow cooker, frytkownica używająca ciepłego powietrza, czy też odwadniacz. Zwiększono też liczbę zaprogramowanych programów gotowania, których obecnie jest ponad 100.

Podobnie jak poprzedni model, nowy June Oven również posiada dedykowana aplikację na Androida oraz iOS. Za jej pomocą użytkownik może monitorować proces przygotowywania posiłku, korzystać z książki kucharskiej itp. Piekarnik współpracuje też z Alexą, więc można nim sterować komendami głosowymi.

Inteligentny piekarnik June Oven oferowany jest za 600 dolarów. Jeśli dołożymy dodatkowe 200, otrzymamy dwuletnią gwarancję, 3-letnią subskrypcję książki kucharskiej oraz zestaw trzech koszyków do frytek.

Inteligentny piekarnik

Źródło: Juneoven.com

You may also like...