Meizu Pro 7 z procesorem Helio X30

Firma Meizu przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego modelu smartfona. Meizu Pro 7 będzie pierwszym urządzeniem, wyposażonym w procesor Helio X30.

Od jakiegoś czasu nie było żadnych nowych informacji na temat Meizu Pro 7. Teraz jednak pojawiły się nowe szczegóły, które rzucają nieco światła na specyfikację techniczną tego modelu.

Najnowsze doniesienia mówią, że będzie to pierwszy smartfon na rynku, który otrzyma procesor MediaTek MT6799 Helio X30. Jest to najnowszy układ MediaTeka, który pokazano w lutym podczas targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress. Chip będzie powstawać w procesie produkcyjnym 10 nm i zostanie wyposażony w 10 rdzeni.

Informacje sugerują również obecność podwójnej tylnej kamery, która po raz pierwszy pojawi się w sprzęcie tego producenta. Zostanie wyposażona w 12 Mpix sensory IMX386 i IMX286, pochodzące od koncernu Sony. Przednia kamera przeznaczona do selfie, otrzyma natomiast 16 Mpix sensor Samsung S5K368. Jest to ten sam sensor obrazu, którego posiada OnePlus 3T oraz Samsung Galaxy A5 (2017).

Doniesienia wspominają też o Dual Display. Nie wiadomo jednak dokładnie czy chodzi o rozwiązanie znane ze smartfonów z rodziny LG V, czy wyświetlacz o podwójnie zakrzywionych krawędziach. Możliwe również, że chodzi o funkcję Always-on, znaną ze smartfonów Samsunga.

Mówi się też, że Meizu Pro 7 będzie oferowany w trzech wariantach różniących się pojemnością pamięci. Pierwszy ma oferować 4GB RAM i 64 GB ROM, kolejny 6 GB/128 GB, natomiast ostatni 8 GB/128 GB.

Smartfon otrzyma ponadto 5,2″ wyświetlacz z technologią 3D Touch oraz system Flyme OS, który prawdopodobnie będzie bazował na Androidzie 7.0.

Meizu Pro 7

Źródło: Theandroidsoul.com

You may also like...