Inteligentny prysznic Moen będzie obsługiwał Asystenta Google

Technologie inteligentnego domu zawitały również do naszej łazienki. Inteligentny prysznic firmy Moen będzie wkrótce współpracował z Asystentem Google, umożliwiając kontrolowanie go za pomocą komend głosowych.

Nikogo już nie dziwi oświetlenie lub sprzęt kuchenny kontrolowany głosem. Nieco mniej popularne są jednak inteligentne technologie projektowane do użytku w naszych łazienkach. Jednym z takich urządzeń jest inteligentny prysznic firmy Moen, który trafił do sprzedaży w zeszłym roku.

To łazienkowe akcesorium może być niezwykle przydatne. Szczególnie w przypadku osób, które rano nie lubią być zaskakiwane zbyt zimną lub zbyt gorącą wodą. Urządzenie wyposażone w 5-calowy wyświetlacz, pozwala bowiem spersonalizować prysznic dla każdego z maksymalnie 12 członków rodziny. I chodzi tu nie tylko o siłę strumienia, ale też o idealną temperaturę wody. Nie musimy więc za każdym razem ręcznie jej ustawiać. Wystarczy tylko wybrać nasz zaprogramowany wcześniej profil. A wszystkie urządzenie samodzielnie ustawi wszystkie parametry.

Prysznic możemy także kontrolować przy pomocy aplikacji mobilnej, jak również głosowych asystentów. Na razie produkt współpracuje z Alexą, ale już niebawem będzie obsługiwać również Siri i Asystenta Google. Wówczas kontrolowanie działania prysznica będzie możliwe przy pomocy komend głosowych. Dodatkowo zyskamy możliwość sterowania za jego pośrednictwem innym sprzętem domowym.

Inteligentny prysznic Moen nie jest jednak sprzętem tanim. Jego cena zaczyna się od 1160 dolarów.

Inteligentny prysznic

Źródło: Engadget.com

You may also like...