Inteligentny wózek inwalidzki Xiaomi dostosowuje się do użytkownika

Xiaomi opatentowało kolejną technologię, dzięki której inteligentny wózek inwalidzki Smart Wheelchair będzie niezwykle wygodny. Sprzęt samodzielnie dostosowuje się do użytkownika.

Xiaomi już dawno przestało ograniczać się tylko do produkcji smartfonów i obecnie oferuje bardzo różnorodny sprzęt. Chiński koncern technologiczny projektuje m.in., inteligentny wózek inwalidzki Smart Wheelchair, który może być niezwykle użyteczny dla właściciela.

Firma zaprezentowała właśnie zupełnie nowy patent dotyczący tego produktu, który zapewni użytkownikowi wózka niespotykany dotąd poziom komfortu. Opisuje bowiem technologię dzięki której mógłby się on samodzielnie dostosować się do właściciela.

Wózek najpierw musiałby zebrać informacje od użytkownika, a następnie wykorzystać je do zmiany niektórych aspektów, które lepiej by mu odpowiadały. Warto zauważyć, że zmiany nie zależałyby tylko od budowy ciała właściciela, ale również otoczenia wózka. Wózek byłby nawet w stanie regulować wysokość, a nawet zmieniać kąt nachylenia oparcia, aby zapewnić większy komfort.

Co ciekawe, patent opisuje również pewne cechy fizyczne inteligentnego wózka inwalidzkiego. Urządzenie mogłoby bowiem w czasie rzeczywistym zbierać informacje o swoim otoczeniu poprzez rejestrowanie dźwięków i obrazów. Oznacza to, że wózek posiadałby szereg czujników, w tym kamery i mikrofony, które mogłyby pomóc w ustaleniu, czy użytkownik jest w domu, czy na zewnątrz.

Na razie to jedynie patent opisujący przyszłe rozwiązania. Z pewnością minie więc sporo czasu, zanim taki inteligentny wózek inwalidzki trafi na rynek.

inteligentny wózek inwalidzki

Źródło

You may also like...