Sony zmniejsza produkcję PlayStation 5. Konsolę będzie trudniej kupić

Z powodu problemów dostępem do procesorów, Sony musi ograniczyć produkcję konsoli PlayStation 5. Podczas świąt sprzęt może więc być znacznie trudniej dostępy.

Od wielu miesięcy cały świat boryka się z problemem dotyczącym braku mikroprocesorów, który daje się we znaki wielu firmom. Z tego powodu wiele firm ogranicza lub nawet wstrzymuje produkcję, a także zmniejsza funkcjonalność swych produktów. Przykładem tego jest BMW, które niedawno musiało zrezygnować z wyświetlaczy dotykowych w niektórych modelach.

Co prawda Sony i TSMC zbudują wspólnie fabrykę półprzewodników, która powinna ten problem zmniejszyć, lecz nie rozwiąże go całkowicie. Co gorsza japoński koncern sam cierpi z powodu braku procesorów, co zmusiło go do ograniczenia produkcji konsoli PlayStation 5.

Według wcześniejszych założeń, w obecnym roku fiskalnym japoński koncern zakładał wyprodukowanie ponad 16 mln konsol, by osiągnąć zakładany plan sprzedaży. Bloomberg twierdzi jednak, że trudności z dostępnością procesorów zmusiły koncern do zmiany planów i ograniczenia produkcji do około 15 mln sztuk. To oznacza, że podczas świątecznej gorączki zakupów, konsola może być trudno dostępna.

Źródła Bloomberga twierdzą, że z powodu pandemii Sony ma nie tylko problemy z dostawami podzespołów, ale również z logistyką. Problemy są częściowo spowodowane nierównomiernym wprowadzaniem szczepionek w krajach, w których Sony produkuje chipy. A także brakiem podstawowych części, takich jak układy zasilające.

Dodam, że Sony nie jest jedynym producentem konsol, który ma poważne problemy z dostępnością mikroprocesorów. Nintendo również musiało obniżyć prognozy dotyczące sprzedaży swej nowej konsoli, natomiast Valve przesunęło na przyszły rok dostawę pierwszej partii konsoli Steam Deck.

Sony na razie nie wydało komentarza w sprawie tych doniesień. Jeśli jednak planujecie kupić PlayStation 5 pod choinkę sobie lub dziecku, to dobrze byłoby się pospieszyć. Im bliżej świąt, tym sprzęt będzie trudniej dostępny. Tutaj możecie sprawdzić ceny tej konsoli w polskich sklepach.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...