Inteligentny zamek Xiaomi otworzymy na 7 sposobów

Xiaomi zaprezentowało kolejny produkt z kategorii inteligentnego domu. Jest to inteligentny zamek MIJIA Smart Door Lock Pro, dostępny w cenie 255 dolarów.

Technologiczny koncern Xiaomi już dawno przestał się ograniczać wyłącznie do produkcji smartfonów i obecnie oferuje szeroką gamę nowoczesnych gadżetów. Wśród nich są również elektroniczne zamki i firma właśnie zaprezentowała najnowszy tego typu sprzęt, który nazywa się MIJIA Smart Door Lock Pro.

Gadżet kosztuje w przeliczeniu 255 dolarów i w sprzedaży pojawi się 12 listopada, a można go zakupić na stronie JD.com. Sprzęt dzięki minimalistycznemu wzornictwu oraz czarnej kolorystyce prezentuje się bardzo elegancko, a przy tym jest niezwykle funkcjonalny. Nie jest to bowiem tylko inteligentny zamek, ale również kamera monitoringu dysponująca szerokokątnym obiektywem.

inteligentny zamek

Rejestruje obraz w jakości 1080p, a jej pole widzenia wynosi aż 161 stopni, więc widzi całkiem sporą przestrzeń przed drzwiami. Wyposażono ją rzecz jasna w detekcję ruchu, więc gdy ktoś znajdzie się w polu widzenia, natychmiast rozpoczyna nagrywanie oraz aktywuje alarm powiadamiając właściciela. Znajdziemy w niej także interkom umożliwiający porozmawianie z gościem, nawet gdy nie ma nas akurat w domu.

inteligentny zamek

Największym atutem tego zamka jest jednak jego funkcjonalność, gdyż oferuje aż siedem sposobów otwierania. Możemy wykorzystać fizyczny klucz, gdyż zamek posiada standardowy cylinder pozwalający dostać się do mieszkania w przypadku uszkodzenia panelu. Wyposażono go również w czytnik odcisków palców, a ponadto możemy go otworzyć za pomocą Bluetooth, NFC lub standardowego hasła. Te ostatnie możemy wpisać zarówno na klawiaturze zamka, jak i w smartfonie. Sprzęt jest też kompatybilny z ekosystemem Apple HomeKit, a więc możemy go kontrolować za pomocą Siri.

inteligentny zamek

Zamek wyposażono w 5000 mAh polimerową baterię, a także 4 baterie AA. Aby wszystko działało jak należy, wystarczy naładować akumulator raz na 3-4 miesiące. Jeśli chcielibyście kupić MIJIA Smart Door Lock Pro, to możecie go zamówić na tej stronie.

Źródło

You may also like...