Nokia Streaming Box 8000: nowoczesny odtwarzacz 4K

Jeszcze przed świętami do sprzedaży trafi Nokia Streaming Box 8000. To nowoczesny odtwarzacz zapewniający dostęp do streamingu i wyposażony w Android TV 10.

Nokia już od dawna samodzielnie nie zajmuje się produkcją elektroniki użytkowej. Fiński koncern obecnie udostępnia innym przedsiębiorstwom licencję na swą technologię, które następnie oferują własne produkty pod jej szyldem. Tak robi m.in., sprzedająca smartfony firma HMD Global.

Jedną z najnowszych umów podpisano z austriacką firmą StreamView GmbH. Dotyczy ona licencji na sprzedaży na rynkach europejskich telewizorów Smart TV, urządzeń set top box, a także cyfrowych radioodbiorników DAB+. Pierwszym produktem, który na mocy nowej umowy pojawi się na rynku będzie odtwarzacz Nokia Streaming Box 8000 opracowany przez SEI Robotics. W sklepach ma być dostępny już w okolicach świąt.

Odtwarzacz posiada czterordzeniowy procesor Amlogic S905X3 z rdzeniami ARM Cortex-A55 oraz jednostką graficzną ARM Mali-G31 MP2. Wprawdzie nie wiemy na razie ile ma być dostępnej pamięci RAM, ale można założyć, że nie będzie jej mniej niż 2 GB.

Jeśli chodzi o łączność, to będziemy mieli do dyspozycji dwuzakresowe WiFi 5 oraz Bluetooth 4.2. Nie brakuje także złącz, gdyż odtwarzacz ma m.in., USB 3.0 Type-A, USB Type-C, Ethernet, HDMI, optyczne gniazdo audio i AV. Wiemy na pewno, że produkt ma obsługiwać streaming treści w 4K, choć producent nie wspomina na razie nic o Dolby Vision/Atomos. Powinien natomiast oferować wsparcie dla HDR10.

Systemem operacyjnym urządzenia jest Android TV 10, a fabrycznie możemy też oczekiwać zainstalowanych aplikacji Netflixa oraz Amazon Prime Wideo. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by z Google Play Store doinstalować inne aplikacje, jak np., Disney+, by mieć dostęp do bogatszej oferty filmowej. Miłym dodatkiem jest także wbudowany Chromecast, a także Google Assistant, który umożliwia sterowanie funkcjami za pomocą głosu.

Nokia Streaming Box 8000 wyceniono na kwotę 100 euro.

Nokia Streaming Box 8000

Źródło

You may also like...