Inteligentny dzwonek Huawei z funkcją monitoringu

Huawei Smart Doorbell Pro to najnowszy produkt chińskiego koncernu, który ma chronić nasz dom. Jest to inteligentny dzwonek z funkcją monitoringu.

Wczoraj informowałem o nowym inteligentnym zamku pochodzącym od firmy Xiaomi. Urządzenie oprócz siedmiu metod otwierania drzwi oraz wbudowanego interkomu, posiada także kamerę wideo z sensorem ruchu. W ten sposób sprzęt może dodatkowo pełnić funkcję monitoringu.

Do takiego zamka pasuje także inteligentny dzwonek do drzwi, taki jak Huawei Smart Doorbell Pro. Urządzenie posiada funkcję dzwonienia jednym przyciskiem, a także wbudowany interkom. Wówczas właściciel może zdalnie komunikować się z gościem za pomocą smartfona, nawet jeśli aktualnie znajduje się poza domem. Dzwonek potrafi też nagrywać obraz, więc gość może zostawić wiadomość wideo, którą później obejrzymy.

Ciekawostką jest współpraca z inteligentnym wyświetlaczem Huawei Smart Screen. Wówczas gdy gość znajdzie się pod naszymi drzwiami, gdy np., oglądamy film w salonie, wówczas na telewizorze pojawi się w małym okienku obraz z kamery dzwonka. Równie interesującym dodatkiem jest funkcja wykrywania gościa. Gdy osoba stoi przed naszymi drzwiami przez 10 sekund nie wciskając dzwonka, wówczas automatycznie włącza się nagrywanie wideo.

Dzwonek oczywiście posiada też podświetlenie z 32 diod LED, dzięki czemu może przez całą dobę rejestrować obraz w pełnym kolorze. Natomiast obiektyw ze 165 stopniowym kątem widzenia sprawia, że nic się przed nim nie ukryje. Dodatkowym plusem jest także sztuczna inteligencja rozpoznająca twarze, jak również czujnik w podczerwieni wykrywający ludzkie ciało.

Huawei Smart Doorbell Pro dysponuje aż 6500 mAh baterią, która według producenta wystarczy na 8 miesięcy pracy. Natomiast własny moduł WiFi zapewnia stabilną komunikację z domową siecią.

Inteligentny dzwonek oferowany jest na chińskim rynku w przeliczeniu za kwotę 90 dolarów.

inteligentny dzwonek

Źródło

You may also like...