Oppo ma ciekawe pomysły na składany smartfon

Oppo zaprezentowało kolejne patenty na składany smartfon. Te koncepcje różnią się od innych pomysłów swą nietypową konstrukcją, składającą się z bloków.

Oppo w przeciwieństwie do Huawei lub Samsunga nie ma jeszcze w swej ofercie składanego smartfonu. Wprawdzie pracuje nad takim urządzeniem, lecz na razie jest dopiero na etapie projektowania. Co jakiś czas możemy zobaczyć efekt tych prac w postaci wniosków patentowych przedstawiających kolejne pomysły.

Chiński producent pokazał właśnie cztery zupełnie nowe patenty na składany smartfon. Przedstawione koncepcje są dość nietypowe, gdyż zakładają wielokrotne składanie urządzenia, a także konstrukcję złożona z bloków. Wspomniane patenty złożono 11 maja bieżącego roku, ale zatwierdzono je dopiero na początku bieżącego miesiąca.

Pierwszy z patentów przedstawia konstrukcję składającą się z sześciu bloków i wyposażoną w dwa zawiasy. Smartfon składa się do wewnątrz oraz posiada dwa aparaty z lampą LED, zlokalizowane w dolnej części przedniego panelu. Tylny panel jest natomiast całkowicie pusty.

składany smartfon

Drugi patent pokazuje również urządzenie składające się z sześciu bloków oraz dwóch zawiasów. Znajdziemy tu jednak potrójny aparat z lampą błyskową, umieszczony dla odmiany na tylnym panelu. Co ciekawe smartfon składa się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz co umożliwiają mu dwa zawiasy.

składany smartfon

Trzeci patent pokazuje urządzenie składające się z ośmiu bloków oraz posiadające dwa zawiasy. Pewnym zaskoczeniem może być tutaj brak widocznych aparatów fotograficznych. Nie oznacza to jednak, że ich nie ma, gdyż mogą znajdować się pod wyświetlaczem. Jeśli natomiast chodzi o sposób składania, to składa się on na zewnątrz.

składany smartfon

Czwarty patent wygląda bardzo podobnie do pozostałych, a więc także ma dwa zawiasy oraz osiem bloków. Składa się natomiast do wewnątrz, zaś na tylnym panelu znajduje się potrójny aparat wzbogacony o lampę błyskową.

składany smartfon

Naturalnie musimy pamiętać, że powyższe patenty to tylko koncepcje istniejące wyłącznie na deskach kreślarskich. Trudno więc powiedzieć czy producent zdecyduje się zmienić któryś z pomysłów w komercyjny produkt.

Źródło

You may also like...