iOS 11 pozwoli dzielić się naszym WiFi

Zaprezentowany w tym tygodniu iOS 11 będzie bardzo ciekawym systemem. Jedną z nowych funkcji, którą zaoferuje, jest udostępnianie sieci WiFi.

W tym tygodniu Apple pokazało najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS 11. Nowa platforma zaoferuje wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest wygodne dzielenie się domową lub biurową siecią WiFi.

Na pewno nie jeden raz spotkaliście się z sytuacją, gdy osoba w Waszym domu czy biurze chce skorzystać z internetu. Prosi więc o hasło do WiFi, a Wy go akurat zapomnieliście. Z systemem iOS 11 udostępnienie domowej lub biurowej sieci WiFi będzie niezwykle proste.

Nowy system zostanie bowiem wyposażony w funkcję, bardzo podobną do tej, którą do połączenia ze smartfonem używają słuchawki AirPods. Jedno z naszych urządzeń z iOS będzie podłączone do sieci, a drugie zechce się do niej podłączyć, wówczas na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat z pytaniem o zgodę. Gdy jej udzielimy, telefon lub laptop będzie mógł korzystać z naszej sieci.

Niestety funkcja ma spore ograniczenie. Otóż głównym urządzeniem udzielającym dostępu musi być sprzęt z iOS 11. Użytkownik musi więc mieć zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania.

iOS 11

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...