iOS 12 przyspiesza działanie starszych iPhone’ów

Jedna ze stron udowadnia, że beta systemu iOS 12 przyspiesza działanie starszych modeli iPhone’ów. Różnica jest całkiem spora i może znacznie poprawić komfort użytkowania smartfona.

Kilka dni temu informowałem, że najnowsza beta systemu iOS 12 została wycofana z dystrybucji, gdyż powodowała poważne problemy z płynnością działania telefonów. Po zainstalowaniu siódmej wersji bety, użytkownicy skarżyli się na poważny spadek szybkości uruchamiania aplikacji.

Okazuje się jednak, że o ile w przypadku nowych modeli beta systemu może faktycznie je spowalniać, w to w starszych urządzeniach efekt jest dokładnie odwrotny. Najnowsza beta znacznie przyspiesza bowiem ich działanie, co pokazała witryna iAppleBytes, umieszczając na YouTube wideo z przeprowadzonego testu. Na poniższym filmie widać dwa egzemplarze modelu iPhone 5s. Na jednym z nich zainstalowany jest iOS 11.4.1, natomiast na drugim najnowsza beta iOS 12.

Wideo pokazuje, że różnica w działaniu obu telefonów jest naprawdę znacząca. Na przykład już sam start telefonu jest z nową betą o 20 sekund szybszy. Aplikacje także uruchamiają się znacznie sprawniej, podobnie jak klawiatura wymagana np. do komunikatorów. Beta nowego systemu sprawia również, że przełączanie trybów pracy kamery jest sprawniejsze, podobnie jak funkcja udostępnienia zrobionego zdjęcia.

Skoro beta tak znacznie usprawnia działanie starszych modeli iPhone’ów, to można założyć, że w pełnej wersji systemu efekt będzie jeszcze lepszy. To bardzo dobra wiadomość dla ich użytkowników, gdyż dzięki temu potrzeba wymiany sprzętu na nowszy model nie będzie już tak paląca. O tym jednak przekonamy się dopiero we wrześniu, gdy iOS 12 zostanie oficjalnie udostępniony.

iOS 12

Źródło: YouTube.com

You may also like...