ZEISS zapowiada zewnętrzne obiektywy do iPhone’a

Smartfony mają może i niezłe matryce aparatów, jednak ze względu na konieczność zachowania smukłej obudowy, nie posiadają porządnych obiektywów. Tę wadę naprawia firma ZEISS, zapowiadając wprowadzenie do sprzedaży rodzinę takich akcesoriów.

Zewnętrzne obiektywy do smartfonów zaczynają powoli zdobywać popularność, gdyż kupują je ludzie, którzy chcieliby robić swymi telefonami jeszcze lepsze zdjęcia, szczególnie w przypadku bardziej oddalonych obiektów oraz krajobrazów. Tego typu akcesoria oferują już firmy Schneider Optics oraz Olloclip, a wkrótce dołączy do nich znana na rynku fotograficznym marka ZEISS, która wspólnie z firmą Fellowes Brands, chce wprowadzić na rynek nową rodzinę soczewek, które będą oferowane pod szyldem ExoLens.

Wszystkie obiektywy wykonano z anodyzowanego aluminium, więc prezentują się bardzo elegancko, a ich szkła pokryto antyodblaskową powłoką. Wyposażono je także w specjalne uchwyty służące do mocowania na obudowie smartfona.

Zobacz najtańsze smartfony

Do wyboru są trzy produkty: makro, szerokokątny oraz teleobiektyw. Makro i szerokokątny oferowane są w komplecie w cenie 300 dolarów, natomiast teleobiektyw sprzedawany jest oddzielnie i trzeba będzie zapłacić za niego 199 dolarów. Produkty trafią do sprzedaży w drugim kwartale tego roku i na początku będą kompatybilne tylko z iPhonem 6 i 6s oraz iPhonem 6 Plus i 6s Plus.

Źródło: Petapixel.com

You may also like...