iOS 13.5.1 zamyka furtkę dla jailbreake’u

Zaledwie po kilku dniach od premiery iOS 13.5, Apple wypuściło kolejną aktualizację iOS 13.5.1. W ten sposób amerykańska firma zamyka furtkę dla jailbreak’u.

W zeszły poniedziałek informowałem, że hakerzy z grupy Unc0ver wypuścili jailbreak dla udostępnionej niedawno aktualizacji iOS 13.5. Apple rzecz jasna nie podoba się, gdy jej użytkownicy mogą zdjąć z telefonów fabryczne ograniczenia, uzyskując tym samym pełną swobodę ich personalizacji. Dlatego też użytkownicy długo nie nacieszyli się taką możliwością.

Apple właśnie wypuściło kolejne aktualizacje oprogramowania dla swych trzech najpopularniejszych urządzeń. Do pobrania są już iOS 13.5.1, iPadOS 13.5.1 oraz watchOS 6.2.6. Poprawki nie przynoszą żadnych nowych funkcji, lecz skupiają się jedynie na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa. Producent nie ukrywa więc, że chodzi przede wszystkim o zablokowanie jailbreak’u.

Dla firmy z Cupertino jest to niewątpliwie duży problem, gdyż najnowszy jailbreak jest inny od poprzednich. Pozwala bowiem bezpiecznie korzystać z takich usług jak Apple Pay, co wcześniej nie było możliwe. Dla koncernu jest to sygnał, że hakerzy coraz lepiej radzą sobie z jego systemem.

Unc0ver już ostrzegło użytkowników na swym Twitterze, aby nie instalowali nowych aktualizacji, jeśli chcą nadal korzystać z jailbreak’u. Prędzej czy później zapewne będą to musieli zrobić, ale da to grupie więcej czasu na ponowne obejście zabezpieczeń.

iOS 13.5.1

Źródło

You may also like...