BenQ TK810: projektor stworzony z myślą o Netfiksie

Benq wprowadza na rynek najnowszy projektor do kina domowego. Model BenQ TK810 powstał specjalnie z myślą o współpracy z platformami streamingowymi, takimi jak Netflix czy Amazon Prime Video.

Niegdyś projektor był luksusem, na który mało kto mógł sobie pozwolić. Dziś tego typu urządzenia stały się już bardziej przystępne cenowo, a ponadto oferują coraz lepszą jakość obrazu i funkcjonalność.

Jeśli korzystacie z Netflixa lub Disney+ i chcielibyście zapewnić sobie warunki zbliżone do kinowych, to warto przyjrzeć się nowemu projektorowi firmy BenQ. Tajwański producent właśnie wprowadził do sprzedaży swój najnowszy model BenQ TK810, zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy z platformami streamingowymi.

Stworzony do serwisów VoD

Sprzęt posiada więc na wyposażeniu WiFi umożliwiające wygodne łączenie się z siecią i streaming treści, a także wbudowaną przeglądarkę Chrome. Jest też funkcja streamingu audio za pośrednictwem Bluetooth, natomiast własny asystent głosowy znacznie upraszcza obsługę urządzenia. Oczywiście możemy to robić również poprzez firmową aplikację mobilną.

Projektor działa w oparciu o system Android TV, co pozwala uzyskać dostęp do różnych serwisów wideo. Możemy więc oglądać ulubione seriale na Netfliksie lub sprawdzić co nowego ma do zaproponowania nasz ulubiony streamer na Twitchu.

BenQ TK810

Jeśli chodzi o parametry obrazu, to projektor rzecz jasna obsługuje rozdzielczość 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli. Wyświetla też 1,07 mld kolorów, zaś przekątna może wynieść od 100 do maksymalnie 300″. Jasność na poziomie aż 3200 lumenów oraz kontrast 10 000: 1 pozwalają natomiast korzystać z projektora bez potrzeby zaciemniania pomieszczenia. Jest także wbudowany 5 W głośnik, ale dzięki Bluetooth 4.0 możemy streamować audio także na zewnętrzne głośniki.

BenQ TK810

Producent zadbał również o szeroki asortyment portów. Mamy więc dwa złącza HDMI 2.0b/HDCP2.2, dwa porty USB-A, jeden USB mini, kilka złącz audio, a także dwa odbiorniki podczerwieni. Wbudowane źródło światła, w zależności od używanego trybu pracy ma żywotność od 4 do maksymalnie 15 tys. godzin.

Projektor BenQ TK810 dostaniemy w cenie 5599 zł.

Źródło

You may also like...