iOS 13 zablokuje połączenia z nieznanych numerów

Wciąż poznajemy możliwości zapowiedzianego kilka dni temu systemu iOS 13. Najnowsze informacje dotyczą funkcji ochrony przed połączeniami z nieznanych numerów.

Smartfon to bardzo wygodne urządzenie, które oferuje nam masę funkcji. Dotyczą one również zarządzania połączeniem, umożliwiając blokowanie wybranych numerów i pozbycie się w ten sposób natrętnych telemarketerów. Najnowsza platforma Apple, którą firma w tym tygodniu zaprezentowała, będzie miała w tej materii znacznie więcej możliwości.

iOS 13 zaoferuje funkcję automatycznego blokowania połączeń z nieznanych nam numerów. Gdy taka osoba zapragnie się z nami połączyć, wówczas funkcja automatycznie przełączy ją do skrzynki głosowej. Użytkownik nie musi więc niczego robić z takim połączeniem, gdyż wszystkim zajmie się sam system.

Oczywiście funkcja nie ograniczy się tylko do prostego zrzucenia rozmówcy na skrzynkę. Czasem bowiem może bowiem telefonować do nas osoba, z którą chcemy porozmawiać, ale nie dodaliśmy jej numeru do kontaktów. Na przykład łączy się z nami pielęgniarka by powiadomić nas o zmianie terminu wizyty u lekarza. Albo sprzedawca u którego kupiliśmy spodnie, by poinformować o braku wybranego rozmiaru. Dlatego nowe rozwiązanie najpierw przekopie się przez nasze kontakty oraz pocztę elektroniczną w celu identyfikacji rozmówcy. Jeśli numer rozmówcy znajdzie np., w emailu wówczas uzna go za legalny i przepuści połączenie.

Nowa funkcja na pewno nie przyda się przedsiębiorcom, którzy głównie otrzymują połączenia z nieznanych numerów. W przypadku zwykłych użytkowników może być użyteczna, ale oczywiście dopiero czas pokaże, czy tak będzie w istocie. Krótko mówiąc musimy poczekać na premierę iOS 13, byśmy mogli to ocenić.

iOS 13

Źródło: Macrumors.com

You may also like...