Google Maps ostrzeże nas o katastrofach naturalnych

Google Maps otrzyma wkrótce nową funkcję dla kierowców. Aplikacja będzie ostrzegać o katastrofach naturalnych, jeśli mogą mieć wpływ na naszą podróż.

W naszej podróży może przeszkodzić wiele różnych czynników, jak np., korki czy też wypadki na drodze. Współczesne aplikacje do nawigacji mają jednak funkcje informujące o tego rodzaju przeszkodach oraz umożliwiające wytyczenie nowej trasy.

Najbardziej nieprzewidzianym zdarzeniem bywają jednak katastrofy naturalne, które mogą skutecznie przerwać naszą podróż. Osuwisko z ziemi lub skał, potrafi całkowicie zablokować drogę. Trzęsienie ziemi może z kolei uszkodzić nawierzchnię, uniemożliwiając dalszą jazdę, podobnie jak powódź, która zalała drogę. Natomiast silny wiatr może połamać drzewa, które zatarasują przejazd.

Są to wprawdzie ekstremalnie rzadkie, ale czasem mogą się zdarzyć. W takich przypadkach może nam pomóc aplikacja Google Maps, która już wkrótce otrzyma odpowiednią funkcję ostrzegającą o katastrofach naturalnych. Nowa funkcja, której premierę zaplanowano na lato, będzie dostarczała aktualizacje na żywo, dotyczące huraganów, trzęsień ziemi, czy też powodzi. Użytkownik otrzyma takie informacje, jeśli takie zdarzenia będą miały miejsce w jego pobliżu.

Powiadomienia pojawią się na specjalnej karcie i mają być wzbogacone o linki do wizualizacji nadchodzących kataklizmów. W przypadku huraganu zobaczymy więc prognozę pogody z mapą radarową. Natomiast gdy zdarzy się trzęsienie ziemi, dostaniemy mapę z zaznaczoną zasięgiem wstrząsów. Podobnie będzie w przypadku pogody. Gdy pojawi się zdarzenie, wówczas Google Maps automatycznie przekieruje kierowcę w inne miejsce, pozwalając mu ominąć zagrożenie.

Nowa funkcja na początku będzie udostępniona w Stanach Zjednoczonych, jednak nie znamy dokładnej daty jej premiery.

Dodam, że nie jest to jedyna nowość, którą przygotowano dla popularnej aplikacji. W tym tygodniu Google udostępniło prędkościomierz, który dostępny jest także w Polsce.

Google Maps

Google Maps

Źródło: BGR.com

You may also like...