iOS 14 pozwoli wygodniej zarządzać naszymi hasłami

Apple planuje znaczne usprawnienia swego managera haseł iCloud Keychain. Koncern wzbogaci go o nowe opcje, znacznie podnoszące funkcjonalność tego narzędzia.

Obecnie korzystamy z tylu internetowych usług, że zapamiętanie haseł dostępu do wszystkich zwyczajnie przekracza nasze możliwości. Oczywiście najłatwiej byłoby wybrać jedno hasło do każdej usługi, ale nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Nie powinniśmy bowiem ułatwiać zadania hakerom, którzy polują na nasze konta pocztowe, konta w serwisach streamingowych lub grach.

Możemy oczywiście zapisywać każde hasło na karteczce, ale znacznie wygodniejszym rozwiązaniem są managery haseł. Apple również oferuje swym użytkownikom podobne narzędzie, które nazywa się iCloud Keychain. Jego użyteczność jest jednak dość ograniczona, gdyż nie ma co ukrywać, że aplikacja na tle konkurencji wypada bardzo blado. 1Password i LastPass oferują bowiem znacznie więcej.

System iOS 14 wprowadzi jednak na tym polu spore zmiany. Z wczesnego buildu nowej aktualizacji wyciągnięto informacje o planowanych usprawnieniach tego narzędzia. Pojawią się bardziej zaawansowane funkcje, które powinny zdecydowanie podnieść jego użyteczność. Jedną z nich jest możliwość wykrywania, czy hasła używanego na jednej stronie, nie używamy także na innej. Duplikowanie haseł może obniżyć poziom bezpieczeństwa naszych usług, więc opcja bardzo się przyda.

Dane sugerują również, że pojawi się również nowa metoda zapisu haseł dwuskładnikowego systemu autoryzacji. Proces logowania stanie się więc nie tylko szybszy, ale też bezpieczniejszy. Poza tym będziemy mogli zalogować się bez SMS’ów, emaili lub innych metod, gdyż wystarczy nam tylko iCloud Keychain.

iCloud Keychain

Źródło

You may also like...