Wyciekła specyfikacja czterech wersji modelu iPhone 12

W sieci pojawiły się szczegóły techniczne wszystkich wersji modelu iPhone 12. Poznaliśmy przede wszystkim rozmiary wyświetlaczy oraz materiał z jakiego wykonana będzie obudowa.

Według pierwotnych planów, jesienią tego roku do sprzedaży trafić ma iPhone 12, najnowsze dziecko koncernu Apple. Z powodu koronawirusa premiera nowego sprzętu może opóźnić się nawet do przyszłego roku, ale już teraz częściowo udało nam się poznać jego parametry techniczne.

Jeden z użytkowników Twittera ujawnił bowiem specyfikację wszystkich czterech wersji nowego produktu. Najmniejszy model będzie miał wyświetlacz o przekątnej 5,4″. Większy model będzie miał ekran 6,1″, a taki sam wyświetlacz pojawi się również w wariancie Pro. Największy ekran dostanie natomiast wersja Pro Max, w której możemy oczekiwać 6,7″ panelu.

Oczywiście nazwy poszczególnych modeli to tylko wersje robocze, więc nie wiemy czy faktycznie pojawią się wersje Pro i Pro Max. Możliwe, że producent nazwie je jakoś inaczej, zwłaszcza że należy się w nich spodziewać sporych zmian.

Istotną nowością jest materiał, z którego wykonana będzie obudowa telefonu. Apple zazwyczaj stosowało w swym sprzęcie aluminium lub plastik w tańszych wersjach, ale tym razem będzie inaczej. Modele Pro oraz Pro Max będą miały obudowy wykonane ze stali nierdzewnej. Dwa pozostałe warianty otrzymają z kolei obudowę aluminiową.

Modele Pro i Pro Max będą też miały potrójne aparaty główne z sensorem LiDAR, o którym już wczoraj wspominałem. Dwa pozostałe będą wyposażone w podwójne aparaty, lecz bez dodatkowego LiDAR’u. Pod maską wszystkich wersji znajdzie się procesor Apple A14 z modemem 5G, ale to już wiemy z wcześniejszych przecieków.

Źródło twierdzi, że niebawem podzieli się z nami renderami CAD poszczególnych modeli, więc będziemy mogli zobaczyć jak wyglądają.

iPhone 12

Źródło

You may also like...