iOS 8.1 unieruchamia emulatory gier

Najnowszy mobilny system operacyjny iOS 8.1 udostępniony niedawno dla użytkowników iPhone’ów oraz iPadów, sprawia kolejne problemy. Tym razem dotknęły one graczy, którym platforma zablokowała możliwość uruchamiania emulatorów starszych platform.

Udostępniony kilka tygodni temu przez Apple system iOS 8 to pasmo niekończących się porażek. Całkiem niedawno odkryto, że w wyniku jednego z bugów fabryczny restart urządzenia może nam całkowicie wyczyścić wszystkie pliki przechowywane w usłudze iCloud, a teraz problemy mają gracze.

Wielu z nich odkryło, że po zainstalowaniu iOS 8.1 nie może już używać emulatorów popularnych konsol stacjonarnych oraz przenośnych. Wprawdzie emulatory dawnych platform to szara strefa w kwestii legalności, ale wiele osób się tym nie przejmuje, gdyż zapewniają świetną rozrywkę. Na razie jednak jej nie zapewniają, a przynajmniej nie wszystkie.

Nie wiadomo czy to działanie celowe, czy też wynik kolejnego niedopatrzenia ze strony Apple, ale gracze muszą na razie radzić sobie sami.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...