iOS 9.3 psuje także nowe iPhone’y

Udostępniona kilka dni temu aktualizacja iOS 9.3, zapisze się na długiej liście porażek koncernu Apple. Okazuje się bowiem, że nowy system operacyjny psuje nie tylko stare urządzenia, lecz także te najnowsze.

Tydzień temu Apple udostępniło iOS 9.3, najnowszą wersję oprogramowania dla swych urządzeń mobilnych. Firma na długą tradycję psucia swego sprzętu nowymi aktualizacjami, więc tym razem również nie zawiodła i spowodowała ogromne problemy dla ich posiadaczy.

Najpierw dotknęły one posiadaczy starszych iPhone’ów oraz pierwszych trzech generacji iPada, które po zainstalowaniu iOS 9.3 przestały się włączać. Teraz okazuje się, że problem dotyczy również użytkowników iPhone’a 6s oraz innych nowszych urządzeń tej firmy, a oficjalne forum pełne jest skarg strony wkurzonych użytkowników.Niektóre aplikacje nie działają prawidłowo, zaś wiele zaczyna się zawieszać. Nie działają m.in. linki w aplikacjach Safari, Mail, Notes oraz Messages. Kliknięcie w taki link nie przenosi użytkownika do wybranej strony, lecz zamyka aplikację. Do tego zawiesza również smartfona, co pokazuje poniższe wideo.

Zobacz tanie iPhone’y 6S

Problem dotyczy nie tylko firmowych aplikacji Apple, lecz także wielu innych, gdyż użytkownicy na forum donoszą, że nie mogą też otwierać linków w przeglądarkach Safari oraz Chrome. Wielu twierdzi, że linki czasem nie reagują na kliknięcie, a innym razem prowadzi to do zawieszenia aplikacji. Jako, że skargi pochodzą od posiadaczy nowych iPhone’ów, problem może być związany z funkcją 3D Touch.

Co ciekawe część użytkowników twierdzi, że doświadcza podobnych problemów, choć nie zainstalowało iOS 9.3 i nadal pozostało przy iOS 9.2.1. Oznacza to, że problem jest bardzo poważny i Apple będzie musiało nieźle się nagłowić, by go rozwiązać.

Źródło: Discussions.apple.comYou may also like...