iOS może całkowicie zniknąć z rynku

Według najnowszych przecieków, iOS może zniknąć z rynku. Oczywiście nie chodzi o system, lecz jego nazwę, którą producent planuje zastąpić nazwą iPhone OS.

Nazwę iOS zna bez wątpienia każdy posiadacz sprzętu mobilnego i nie tylko. Kryje się pod nią drugi co do wielkości mobilny system operacyjny, z którego korzystają setki milionów urządzeń. Wkrótce możemy go jednak pożegnać, gdyż chodzą słuchy, że Apple planuje rebranding.

Nie każdy wie, że w momencie premiery pierwszego iPhone’a, system operacyjny Apple nazywał się zupełnie inaczej. Wówczas był to iPhone OS, ale zdecydowano, że nazwa jest za długa i skrócono ją do używanej obecnie formy.

Znane źródło przecieków twierdzi jednak, że amerykański koncern planuje powrócić do korzeni i zamierza dokonać rebrandingu nazwy swego systemu. Zamiast iOS, pojawi się wspomniany iPhone OS. Informacje oczywiście nie są oficjalnie potwierdzone, ale taki pomysł wcale nie jest tak absurdalny jak można by sądzić. Apple dokonywało już w przeszłości rebrandingu nazw systemów operacyjnych, np. zmieniając macOS w OS X.

Poza tym firma ma w swej ofercie również iPadOS, tvOS oraz watchOS. Zmiana nazwy systemu na iPhoneOS pozwoliłaby dopasować nazewnictwo platformy do pozostałych systemów operacyjnych. Poza tym znacznie uprościłaby sprawę, gdyż iOS technicznie rzecz biorąc jest także system iPada. Zmiana jego nazwy pozwoliłaby uniknąć zamieszania.

Powyższą informację powinniśmy na razie traktować jako ciekawostkę, przynajmniej dopóki nie uda się jej potwierdzić. Niewykluczone, że czegoś więcej na ten temat dowiemy się już podczas WWDC 2020, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

iPhone OS

Źródło

You may also like...