iPhone 11 dostanie funkcję Dual Bluetooth

Apple chce by iPhone 11 miał znacznie więcej nowych technologii. Firma planuje wyposażyć go we wsparcie dla Dual Bluetooth, co pozwoli obsługiwać dwa urządzenia audio równocześnie.

Dotychczas Apple nie było liderem w wyposażaniu swych smartfonów w nowoczesne technologie. Amerykańska firma wiele rozwiązań wprowadzała do swego sprzętu znacznie później od rywali. Dotyczyło to m.in., funkcji bezprzewodowego ładowania baterii oraz kilku innych.

Firma z Cupertino chce zerwać z tym wizerunkiem i od jakiegoś czasu znacznie chętniej wzbogaca swój sprzęt o nowe rozwiązania. Już w obecnych modelach zastosowano trochę nowości, czego przykładem jest m.in., Face ID, ale w nadchodzącym sprzęcie będzie ich znacznie więcej. Według japońskiego bloga Mac Otakara, iPhone 11 otrzyma funkcję Dual Bluetooth, którą znamy m.in., ze smartfonów Samsunga. Jest ona obecna w najnowszym Galaxy S10.

Największym problemem z Bluetooth jest to, że nie wszystkie urządzenia oferują równoczesne kilka połączeń. Innymi słowy, użytkownik iPhone’a nie może połączyć swego smartfona ze słuchawkami bezprzewodowymi, a także z bezprzewodowym głośnikiem. Musi więc wybierać z którego sprzętu chce aktualnie korzystać. Tymczasem funkcja Dual Bluetooth znosi te ograniczenie. Dzięki niej, możemy podpiąć do telefonu kilka par słuchawek lub też domowy sprzęt audio, jak np., soundbar.

Otakara sugeruje, że Dual Bluetooth przyda się m.in., w samochodzie. Umożliwi bowiem równoczesne podłączenie smartfona do zestawu inforozrywki oraz bezprzewodowej słuchawki.

Naturalnie powyższe doniesienia nie są oficjalne i na ich potwierdzenie będziemy musieli poczekać aż iPhone 11 doczeka się oficjalnej prezentacji. Otakara jest jednak dość wiarygodnym źródłem informacji, więc można założyć, że jego przecieki są prawdziwe.

iPhone 11

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...