iPhone 11 potrafi świecić w ciemności

Nabywcy smartfona iPhone 11 odkryli ciekawą cechę nowego sprzętu. Gdy włączy się w nim latarkę, urządzenie zaczyna świecić w ciemności, co daje bardzo fajny efekt.

Najnowszy iPhone 11 to smartfon, w którym producent wreszcie wprowadził znacznie więcej zmian podnoszących jego walory użytkowe. Nie tylko pojawił się zupełnie nowy aparat, ale też nowe wersje kolorystyczne. Okazuje się, że zmiany nie tylko ładnie wyglądają w świetle dziennym, ale też dają ciekawy efekt w ciemności.

Apple nie ujawniło tego podczas konferencji, na której prezentowano sprzęt, ale jej nowe smartfony świecą w ciemności. Firma nie chwaliła się szczególnie nową funkcją, gdyż okazało się, że efekt ten uzyskano zupełnie przez przypadek i nie było to zamierzeniem projektantów. Poza tym jest obecny tylko w modelu iPhone 11 i nie można go uzyskać w wersji Pro.

Jak możemy zobaczyć na poniższym wideo, po włączeniu latarki całe plecki smartfona zaczynają emitować poświatę. Taki efekt wynika prawdopodobnie z faktu, że garb kamery również wykonano z mrożonego szkła, z którego powstały plecki. To sprawia, że światło jasnych diod przebija się i rozchodzi się we wnętrzu obudowy, podświetlając równocześnie krawędzie.

Oczywiście wcale nie jest pewne, że Apple zrobiło taki efekt przypadkiem. Kilka dni temu pojawiły się bowiem informacje, że producent planuje wyposażyć nowe modele w podświetlane logo. Będzie ono pełniło funkcję diody powiadomień. Może więc koncern w ten właśnie sposób testuje jaki będzie odbiór nowego pomysłu.

iPhone 11

Źródło

You may also like...