Samsung wreszcie usunął reklamy z własnych aplikacji

Po wielu latach skarg użytkowników, Samsung wreszcie usunął reklamy z własnych aplikacji. Zniknęły one z takich programów jak Samsung Pay, Weather oraz Samsung Health.

Jeśli mieliście okazję używać smartfona Samsunga, to wiecie, że w niezrozumiałych dla użytkownika przyczyn, w firmowych aplikacjach obecne były reklamy. Producent umieścił je w swych firmowych aplikacjach i mimo wieloletnich skarg ze strony użytkowników, nie zamierzał ich stamtąd usunąć.

Najwyraźniej jednak fala skarg wreszcie przyniosła jakiś efekt, gdyż koreańska marka wreszcie pozbyła się reklam z firmowych aplikacji. Od początku bieżącego miesiąca nie będą nam już przeszkadzały w takich aplikacjach jak Samsung Pay, Weather, Samsung Themes oraz Samsung Health.

Samsung potwierdził, że faktycznie usunął reklamy, choć przyznał że zmiany wprowadzono tylko w Korei Południowej. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych twierdzą jednak, że u nich reklam również nie widać. Daje to daje nadzieję, iż wkrótce znikną także w innych krajach.

To krok we właściwym kierunku. O ile reklamy w aplikacjach komercyjnych można jeszcze przełknąć, to ich obecność w aplikacjach producenta była absurdem.

aplikacji

Źródło

You may also like...