Lenovo Legion Play kolejną konsolą przenośną z Androidem

Lenovo pracuje nad nową konsolą przenośną pozwalającą bawić się grami poza domem. Lenovo Legion Play to sprzęt z 7-calowym ekranem z HDR10 oraz Androidem.

Odkąd Sony zaprzestało produkcji PSP wydawało się, że konsole przenośne na dobre znikną z rynku. Okazuje się jednak, że ten sprzęt nadal radzi sobie całkiem nieźle, choć obecnie są to urządzenia projektowane do obsługi gier pecetowych. Do takich produktów należy m.in., GPD Win 3, a w tym roku zaprezentowano także model AYA-NEO.

Dużą furorę robi obecnie Steam Deck opracowany przez Valve, który jest sprzętem o rewelacyjnych możliwościach. 4-rdzeniowy procesor z 8-rdzeniowym GPU, wspierane przez 16 GB RAM pozwalają bawić się najnowszymi grami nie martwiąc się o płynność animacji. Natomiast 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli zapewnia świetną jakość obrazu.

Niebawem rynek konsol przenośnych wzbogaci się o Lenovo Legion Play, najnowszy produkt chińskiego koncernu Lenovo. Na jego japońskiej oraz niemieckiej stronie pojawiły się informacje, zdradzające szczegóły specyfikacji technicznej nowego sprzętu.

Ujawniają m.in., że konsola będzie miała 7-calowy bezramkowy ekran o proporcjach 16:9, wspierający HDR10. Producent wyposaży ją również w zintegrowane kontrolery, dwa głośniki, dwa silniki wibracji oraz 7000 mAh baterię. Sprzęt otrzyma również mikrofon dla czatu głosowego, a także gniazdo słuchawkowe oraz port USB-C. Nie ma natomiast żadnych informacji o aparacie.

Lenovo przygotowało także program dla deweloperów pragnących wspierać nowy sprzęt. Sugeruje to, iż premiera Lenovo Legion Play nie jest zbyt odległa. A jako że konsola będzie działać na Androidzie, to zapewni dostęp m.in., do serwisu z grami GeForce Now, a także YouTube, Google Drive oraz Chrome.

Póki co cena oraz data premiery nowego sprzętu pozostają tajemnicą. Nie można jednak wykluczyć, że urządzenie trafi do sklepów już w okresie świątecznym.

Lenovo Legion Play

Źródło

You may also like...