Specyfikacja nowego smartfona Nokii

W benchmarku GeekBench pojawił się najnowszy smartfon fińskiego koncernu Nokia, wyposażony w system Android. Dzięki temu udało się nam poznać jego specyfikację techniczną.

Nokia, która przez lata była liderem na rynku telefonów komórkowych, nie wyszła najlepiej na sprzedaży działu mobilnego Microsoftowi, który nie był w stanie zainteresować klientów swymi produktami.Teraz gdy współpraca z amerykańskim gigantem dobiegła końca, Nokia chce powrócić na rynek urządzeń mobilnych. Oczywiście nie samodzielnie, gdyż nie zamierza osobiście produkować smartfonów. Fiński koncern udzielił firmie HMD Global 10-letniej licencji na używanie swej marki, która zostanie wykorzystana do produkcji smartfonów oraz tabletów, a zajmie się tym chiński Foxconn.

Plotki mówią, że HMD Global przygotowuje dwa flagowe modele, które będą mieć metalowe obudowy, duże wyświetlacze, skanery odcisków palców oraz resztę wyposażenia, jakie mają flagowe smartfony.

W benchmarku GeekBench pojawiła się specyfikacja pierwszego z owych produktów. Jest nim Nokia D1C, która będzie urządzeniem ze średniej półki. Smartfon oprócz Androida 7.0 Nougat, oferować ma użytkownikom Snapdragona 430 oraz 3 GB pamięci RAM.

Nie wiadomo na razie kiedy sprzęt trafi do sprzedaży, ani też ile będzie kosztował. Jeśli jednak cena będzie atrakcyjna, to Nokii może ponownie udać się zaistnieć w segmencie urządzeń mobilnych.

Źródło: Primatelabs.comYou may also like...