iPhone 12: test wytrzymałości szkła Ceramic Shield

Jeden z kanałów na YT przeprowadził test wytrzymałości nowego szkła Ceramic Shield, jakie otrzymał iPhone 12. Okazuje się być ono bardzo odporne na uszkodzenia.

iPhone 12 oferuje swym klientom wiele nowości, dotyczących zarówno kwestii sprzętowych, jak i związanych z funkcjonalnością. Jedną z nowości zastosowanych w tym modelu jest nowe szkło chroniące wyświetlacz, które nazywa się Ceramic Shield.

Producent deklaruje, że ma ona znacznie większą trwałość w porównaniu do poprzednich modeli. Takie zapewnienia są bardzo często marketingową gadką, więc ich prawdziwość postanowił zweryfikować kanał MobileReviewsEh. Przeprowadził więc własny test wytrzymałości nowej powłoki, poddając ją odpowiednim zabiegom.

Test wykazał, że Ceramic Shield jest faktycznie dość mocnym szkłem jeśli chodzi o wytrzymałość na nacisk i poddaje się dopiero po przyłożeniu siły 442 newtonów. Dla porównania, szkło chroniące wyświetlacz iPhone’a 11 ulegało zniszczeniu już przy 352 newtonach.

Odporność szkła na zarysowania także wygląda bardzo dobrze. Podczas testu próbowano pozostawić na nim ślady za pomocą różnych przedmiotów, takich jak klucze czy monety. Nie powodowały jednak żadnych rys, zresztą podobnie jak ostre kamienie, czy też nóż do otwierania paczek.

iPhone 12

Pierwsze ślady uszkodzeń pojawiły się dopiero po użytku ostrza na 7 poziomie skali twardości Mohsa, zaś 8 poziom pozostawił już dość duże rysy. To spory postęp w porównaniu do poprzedniego modelu, w którym narzędzie na 6 poziomie skali twardości zaczęło już pozostawiać pierwsze ślady.

Ceramic Shield może więc zapewniać całkiem przyzwoity poziom ochrony naszego smartfona. Trzeba jednak pamiętać, że chroni tylko wyświetlacz, więc warto dodatkowo zakupić jakieś porządne etui.

Źródło

You may also like...