Instalacja aplikacji Google na smartfonach Huawei jest znowu możliwa

Googlefier to aplikacja, która pozwala nam w łatwy sposób zainstalować aplikacje Google na smartfonach Huawei. Dzięki temu znacznie wzrośnie ich funkcjonalność.

Wpisanie przez amerykański rząd firmy Huawei na czarną listę, przysporzyło chińskiemu koncernowi masy problemów. Największy z nich dotyczy zablokowania dostępu jego smartfonom do usług Google, co poważnie obniżyło ich atrakcyjność w oczach konsumentów.

Wielu użytkowników nie może bowiem żyć bez Gmaila, YouTube, a także Google Maps, które pomagają w poruszaniu się po kraju. Ich brak sprawił więc, że nawet jeśli wcześniej lubili sprzęt tej marki teraz wybierają smartfony innych producentów. Na szczęście istnieją nieoficjalne sposoby ominięcia tego zakazu, a jednym z nich jest aplikacja Googlefier.

Według jednego z członków forum XDA Developers, jest to szybka i łatwa metoda instalacji aplikacji Google na smartfonach Huawei i Honor. Co prawda już wcześniej było to możliwe, lecz dotychczasowe sposoby nie należały do najłatwiejszych i nie każdy mógł sobie z tym poradzić. Co więcej, aby wszystko działało trzeba było poświęcić na to około 30 minut.

Googlefier w zasadzie wykorzystuje tę samą metodę co wcześniej, lecz sam proces jest zdecydowanie wygodniejszy. Aplikacja bowiem samodzielnie się wszystkim zajmuje. Oczywiście nadal trochę to trwa, ale jest dużo łatwiejsze niż poprzednio.

Naturalnie powinniśmy pamiętać, że wspomniana aplikacja nie jest oficjalną metodą instalacji usług Google na smartfonach Huawei. Istnieje więc ryzyko, że nie wszystkie aplikacje będą funkcjonowały. Jeśli jednak nie możesz się obyć bez usług amerykańskiego koncernu, to warto z tego sposobu skorzystać.

Dodam, że XDA Developers testowało ten sposób m.in., na P40 Pro oraz MatePad Pro z EMUI 10 i cały proces udało się zakończyć w 5-7 minut. Warto jednak rozpocząć go od fabrycznego resetu, więc uprzednio trzeba wykonać kopię zapasową wszystkich posiadanych plików.

Googlefier

Źródło

You may also like...