iPhone 13 może być najdroższym smartfonem w historii Apple

Najnowsze przecieki sugerują, że iPhone 13 będzie bardzo kosztownym gadżetem. Może to bowiem być najdroższy smartfon w historii amerykańskiego koncernu.

Nietrudno zauważyć, że ceny smartfonów Apple w ostatnim czasie mocno poszły w górę. Obecnie ceny modelu iPhone 12 na polskim rynku zaczynają się od ponad 3500 zł. Na przykład czarny iPhone 12 z 64 GB pamięci to wydatek 3579 zł. Tymczasem model Pro Max wyposażony w 128 GB pamięci, kosztuje już niemal 5 tys. zł. Jedynie wersja mini ma nieco przystępniejszą cenę. Czarna wersja kolorystyczna modelu iPhone 12 Mini 64 GB kosztuje w polskich sklepach od 2965 zł.

Jeśli jednak sądziliście, że ceny smartfonów Apple już teraz są wysokie, to zmartwi Was informacja, że iPhone 13 może być jeszcze droższy. Prawdopodobnie będzie to najdroższy smartfon w historii amerykańskiego koncernu.

Według doniesień wzrost cen nadchodzącej generacji ma związek z firmą TSMC, która jest praktycznie głównym dostawcą procesorów dla Apple. Tymczasem koszty ich produkcji wzrosły o 20 procent, co przełoży się na ostateczny koszt produktu. Według prognoz koszty produkcji smartfona prawdopodobnie wzrosną o około 3-5 procent.

Naturalnie nie oznacza to, że smartfon podrożeje o tyle samo. Apple zapewne postara się zapewne o to, by koszty produkcji sprzętu nie przełożyły się na jego cenę. Gdyby jednak tak się stało, mogłoby to oznaczać, że nowe smartfony mogą kosztować nawet kilkaset złotych drożej. Jeśli więc planujecie wymianę obecnie posiadanego iPhone’a na nowy model, na wszelki wypadek powinniście przygotować nieco więcej gotówki.

iPhone 13

Źródło

You may also like...