Netflix rozpoczął w Polsce testy mobilnych gier na Androida

Netflix rozszerza swą ofertę o mobilne gry na Androida. Platforma rozpoczęła na polskim rynku testy dwóch produkcji z serii Stranger Things, opartych na kultowym serialu.

Netflix zdominował już rynek platform streamingowych, a teraz podejmuje się nowego wyzwania, wkraczając na rynek gier. Firma już kilka miesięcy temu przedstawiła plany wejścia na rynek gier wideo, zapowiadając że gamingowy serwis ma być dostępny bez żadnych opłat.

Prace nad realizacją tego projektu postępują w bardzo szybkim tempie, gdyż platforma właśnie rozpoczęła na polskim rynku testy serwisu. Subskrybenci usługi mogą wypróbować dwie gry na Androida oparte na popularnym serialu Stranger Things. Są to Stranger Things 1984 oraz Stranger Things 3, którymi można bawić się w ramach opłacanego abonamentu.

Produkcje są dostępne na ekranie głównym. Klikając na ich ikony, możemy nie tylko uzyskać więcej informacji na ich temat, ale również pobrać je z Google Play Store. Przed rozpoczęciem zabawy zostaniemy poproszeni o podanie swego loginu i hasła do konta Netflixa. Oczywiście gry nie są dostępne w streamingu, lecz pobieramy je na telefon tak jak każdą inną produkcję.

Należy jednak mieć na uwadze to, że serwis jest na razie na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wymaga więc jeszcze wiele pracy. Dodam, że testy serwisu gamingowego odbywają się na razie wyłącznie w Polsce. Nie wiadomo też kiedy odbędzie się jego oficjalna premiera.

Netflix nie po raz pierwszy eksperymentuje z interaktywnymi grami. W przeszłości firma oferowała m.in.: Black Mirror: Bandersnatch, Minecraft: Story Mode oraz Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal. Ze studiem Telltale współpracowała także nad kilkoma projektami związanymi z serialem Stranger Things.

Netflix

Źródło

You may also like...