iPhone 5S z trybem podwójnych zdjęć?

Data premiery iPhone’a 5S zmienia się niemal jak w kalejdoskopie. Niedawno twierdzono, że będzie to wrzesień, teraz dla odmiany mówi się, że smartfon zadebiutuje w lipcu.

Bez względu na to kiedy pojawi się w sklepach, to wzbudza spore zainteresowanie konsumentów. Jednak największą nadzieję pokłada w nim Apple, które jak wynika z najnowszych doniesień, po raz pierwszy zanotowało spadek dochódu, a w sprzedaży smartfonów zostało wyprzedzone przez koreańskiego Samsunga.

Ostatnie doniesienia dotyczące iPhone’a 5S wspominają o interesującej ciekawostce. Mówią bowiem, że smartfon, który ponoć zostanie wyposażony w kamerę przednią o matrycy 2 Mpix, otrzyma funkcję podwójnych zdjęć, a więc jednocześnie migawka zostanie wyzwolona zarówno w tylnej, jak i przedniej kamerze.

Nie jest to oczywiście funkcja aż tak unikalna, jak można by się spodziewać, posiada ją bowiem nowy Galaxy S4, a także Optimus G Pro. Unikalna będzie natomiast dla posiadaczy smartfonów Apple, ponieważ będzie z niej można korzystać wyłącznie w najnowszym modelu i starsze tej funkcji nie otrzymają.

Przynajmniej oficjalnie, jednak wystarczy tylko zajrzeć do iTunes, gdzie znaleźć można aplikację DuoCam, która oferuje dokładnie taką samą funkcję. Wygląda więc na to, że Apple zwyczajnie nie chce się jej udostępnić starszym iPhone’om, bo jest raczej mało prawdopodobne, by inżynierowie koncernu nie mieli odpowiednich umiejętności.

Źródło: Vr-zone.com

You may also like...