iPhone 6 z kamerą jak u poprzednika?

Wszyscy producenci smartonów, w każdym nowym modelu starają się usprawnić kamerę, instalując lepszą matrycę oraz dodatkowe opcje. Tymczasem Apple w przypadku iPhona 6, woli pozostawić ten element bez zmian i zainstalować w nim tę samą kamerę co w modelu iPhone 5s.

Z przecieków pojawiających się w sieci, wyłania się powoli specyfikacja techniczna iPhona 6. Źródła sugerują m.in., że zostanie w nim zainstalowany układ A8, a także sensor zmieniający telefon w stację pogodową. A co z najważniejszym elementem jego wyposażenia, czyli kamerą?

Tutaj żadnych rewolucji nie będzie i AppleInsider twierdzi, że Apple zamierza ponownie wykorzystać 8-megapikselowy sensor użyty w modelach iPhone 5s i 5c, a nawet jeśli w ostatniej chwili zmieni zdanie, to nie powinniśmy oczekiwać rewolucji na miarę Oppo Find 7, który mimo 13-megapikselowej matrycy, będzie mógł w stanie wykonywać 50 Mpix zdjęcia.

Jedyną zmianą może być system optycznej stabilizacji obrazu, który jest instalowany w coraz większej liczbie nowych smartfonów.

Oczywiście to tylko spekulacje i tak należy je traktować dopóki Apple nie ujawni oficjalnej specyfikacji technicznej, ale często takie plotki mają w sobie ziarno prawdy.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...