iPhone 7 jednak bez fizycznego przycisku

Pogłoski sugerujące, iż Apple zrezygnuje z wyposażania iPhone’a 7 w fizyczny przycisk Home z technologią TouchID pojawiają się już od jakiegoś czasu. Wygląda jednak na to, że doniesienia mogą okazać się prawdziwe.

Fizyczny przycisk Home to jedna z największych wad iPhone’ów, gdyż jak pokazują raporty konsumenckie, ulega uszkodzeniu czasem już po roku użytkowania i wówczas trzeba go wymienić. Często dzieje się to już po okresie gwarancyjnym i wówczas kilkaset złotych za wymianę, musimy zapłacić z własnej kieszeni.Apple już od jakiegoś czasu zastanawia się nad rezygnacją z fizycznego przycisku i zastąpieniem go dotykowym przyciskiem pojemnościowym, a nieoficjalnie mówi się, że firma zdecyduje się na ten krok już w przypadku iPhone’a 7. Są to wprawdzie informacje nieoficjalne, ale wspomina o tym kolejne źródło, co może sugerować, że faktycznie tak będzie.

Japoński blog Macotakara sugeruje, że amerykański koncern zainstaluje w iPhonie 7 przycisk pojemnościowy z technologią Force Touch, taką jaką zastosowano w nowych MacBookach. Dzięki temu zapewniane jest uczucie jakbyśmy naciskali prawdziwy przycisk, który osiąga je poprzez wibracje.

Z usunięciem fizycznego przycisku Home wiąże się też modyfikacja technologii TouchID. W przycisku dotykowym nie będzie można umieścić sensora odcisków, więc producent chce to wkomponować w wyświetlacz. Wówczas weryfikacja użytkownika będzie się odbywać poprzez dotknięcie ekranu.

Blog potwierdza też wcześniejsze doniesienia o nowej wersji kolorystycznej Space Black, która pojawi się wraz z nowym iPhonem. Z innych zmian konstrukcyjnych wymienić należy brak gniazda słuchawkowego oraz większy obiektyw tylnej kamery.

iPhone 7 zostanie pokazany światu 12 sierpnia, natomiast jego sprzedaż rozpocznie się cztery dni później.

Źródło: Macotakara.jpYou may also like...