iPhone 7 Plus w rękach iFixit

Specjaliści ze strony iFixit wzięli na warsztat najnowszy smartfon koncernu Apple, który od dziś jest dostępny w sprzedaży. Rozebrali iPhone’a 7 Plus, sprawdzając jego konstrukcję pod kątem wykonania.

iFixit, które jak zwykle rozkłada na czynniki pierwsze różnego rodzaju urządzenia, tym razem zabrało się za iPhone’a 7 Plus, większy wariant nowego telefonu Apple, który dziś ma swą oficjalną premierę.Po otwarciu nowego urządzenia potwierdziły się wcześnie plotki, że grill znajdujący się w miejscu, gdzie poprzednio było gniazdo słuchawkowe, jest elementem dekoracyjnym i wbrew pozorom nie skrywa kolejnego głośnika. Głośniki stereofoniczne nadal znajdują się po prawej stronie złącza Lightning, natomiast pod osłoną znajduje się mikrofon.

Apple wykorzystało jednak wolne miejsce w nieco innym celu, instalując większy model Taptic Engine niż w iPhonie 6s. Jest to konieczne, gdyż w nowym smartfonie wibracje mają znacznie większe znaczenie niż w poprzedniku i służą m.in. do symulacji fizycznego przycisku Home.

Usunięcie gniazda słuchawkowego niesie ze sobą jeszcze jedną korzyść, gdyż Apple mogło wreszcie uczynić swego smartfona wodoszczelnym. Zastosowano w tym celu nowy, mocniejszy klej, który uszczelnia obudowę chroniąc ją przed dostępem wody i pyłu, jednak redukuje tym samym możliwość samodzielnej naprawy urządzenia.

Jeśli macie ochotę zobaczyć jak wyglądało rozkładanie sprzętu, to zapraszam na stronę iFixit.

Źródło: Ifixit.comYou may also like...