iPhone 8 dostanie własny rysik?

Apple wie, że zahamowanie spadku sprzedaży swych smartfonów nie będzie sprawą łatwą. Musi więc zaoferować w swym telefonie funkcje, które przyciągną klientów. Jedną z nich może być rysik, którego być może otrzyma iPhone 8.

Apple dotychczas nie stosowało w swych smartfonach rysików. Po pierwsze posiadały stosunkowo małe ekrany, aby miało to sens, a po drugie Steve Jobs był temu przeciwny, gdyż uważał, że znacznie wygodnie obsługuje się ekran dotykowy własnymi palcami.Na przestrzeni ostatnich lat wiele się jednak zmieniło, a Samsung serią Galaxy Note pokazał, że rysik może być bardzo przydatnym narzędziem do sterowania dużym smartfonem. Co więcej, Apple boryka się z coraz większym spadkiem zainteresowania swymi produktami i szuka pomysłów na to, by iPhone znowu stał się atrakcyjnym sprzętem.

Być może takim pomysłem będzie zastosowanie rysika. PatentlyApple pokazało bowiem nowy patent Apple, który opisuje rysik. Nie byłoby to pierwsze podejście do tego pomysłu, gdyż jeszcze przed premierą iPhone’a 7 sugerowano, że producent może wyposażyć go w piórko, ale tak się nie stało.Patent sugeruje, że Apple Pencil miałby działać tak samo jak S Pen w przypadku Galaxy Note 7. Gdy więc zbliżymy rysik do ekranu, na wyświetlaczu pojawi się dedykowane menu, które zaoferuje szereg dodatkowych opcji, nawet na zablokowanym ekranie.

Na razie rysik dostępny jest tylko w iPadzie Pro. Nie wiadomo więc czy Apple zdecyduje się wyposażyć w niego także nowe modele iPhone’a.

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...