iPhone 8 z USB-C zamiast Lightning?

Wygląda na to, że Apple szykuje swym klientom kolejną ewolucję w kwestii obecności złącz w nowym iPhonie 8. Doniesienia mówią bowiem, że firma zrezygnuje z gniazda Lightning, zastępując je USB-C.

Apple od zawsze wyposażało swe smartfony w gniazda o standardzie zupełnie innym niż reszta i instalowało w nich początkowo 30-pinowe gniazdo, zaś od 2012 roku złącze Lightning. Jego obecność oczywiście nie jest dużym problemem, chyba że zgubimy firmowy kabel lub ładowarkę, bo nie da się ich zastąpić kablem lub ładowarką od innego telefonu.To się jednak może zmienić wraz z pojawieniem się na rynku iPhone’a 8. The Wall Street Journal sugeruje bowiem, ze w tym modelu Apple zdecyduje się usunąć złącze Ligthing i zastąpić je znacznie praktyczniejszym portem USB-C.

Ponoć firma chce by USB-C stało się jej nowym standardem. A pomysł wcale nie jest taki zły, gdyż wszystkie 12″ MacBooki oraz nowe MacBooki Pro posiadają już na wyposażeniu gniazda USB-C, więc trzy rodzaje urządzeń można będzie ładować jednym przewodem.

Inni eksperci przewidują, że Apple na razie nie przejdzie na nowe złącze i najpierw europejskie modele otrzymają specjalną przejściówkę z Lightinig na USB-C, gdyż w ten sposób amerykańska firma spełni wytyczne Komisji Europejskiej, dotyczące standardów ładowania urządzeń przenośnych.

Oczywiście to tyko spekulacje i na razie nie wiadomo jaką decyzję podejmie w tej sprawie Apple.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...