iPhone 8 z wolniejszym ładowaniem bezprzewodowym

Bezprzewodowe ładowanie, które dostanie iPhone 8, może nie być tak przydatnym gadżetem, jak można by sądzić. Jej moc wyniesie tylko 7,5 W, czyli o połowę mniej niż standardowa ładowarka.

Bezprzewodowe ładowanie jest stałym elementem wyposażenia nowoczesnych smartfonów już od dłuższego czasu. Wreszcie dostaną go również urządzenia firmy Apple. Ale ich użytkownicy chyba nie będą do końca zadowoleni z tej funkcji.

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że firma z Cupertino będzie oferować jedynie połowę mocy standardu Qi 1.2x opracowanego przez Wireless Power Consortium, która wynosi 15 W. Taka moc jest oferowana przez niektóre maty ładujące. A kompatybilne z nią smartfony z Androidem, są dostępne na rynku już od jakiegoś czasu.

Źródła sugerują, że ładowarka bezprzewodowa, którą dostanie iPhone 8, może mieć moc jedynie 7,5 W, przy napięciu 5 V oraz natężeniu 1,5 A. W praktyce oznacza to znacznie wolniejsze ładowanie sprzętu niż w przypadku tradycyjnej ładowarki.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, rodzi to wiele pytań dotyczących kompatybilności z nowym iPhonem ładowarek Qi dostępnych już na rynku. Będą one bowiem zbyt mocne do sprzętu Apple, więc firma zostanie zmuszona do stworzenia nowego certyfikatu dla akcesoriów zapewniających jedynie połowę mocy. Innymi słowy, gdy kupimy smartfona amerykańskiej firmy, nie kupimy do niego pierwszej lepszej ładowarki bezprzewodowej. Ta nie będzie z nim działać.

Oczywiście to tylko plotki, ale już w przyszłym miesiącu poznamy dokładną specyfikację nowego iPhona i wówczas dowiemy się wszystkiego.

Bezprzewodowe ładowanie

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...