Najdroższe głośniki świata od Wilson Audio

Firma Wilson Audio zapowiedziała nowe kolumny głośnikowe WAMM Master Chronosonic. Są to prawdopodobnie najdroższe głośniki świata.

Trudno powiedzieć, czy pogoń za doskonałością brzmienia dźwięku rzeczywiście ma sens. Wiemy za to na pewno, że zaspokajanie potrzeb audiofilów jest niezwykle dochodowym zajęciem. Czego przykładem jest firma Wilson Audio, która pokazała właśnie nowe głośniki.

Produkt o nazwie WAMM Master Chronosonic nie jest przeznaczony dla przeciętnego zjadacza chleba. To najwyższa pólka, na którą stać tylko nielicznych. Sprzęt wyceniono bowiem na 700 tys. funtów, czyli w przeliczeniu niemal 3,3 mln złotych. Za takie pieniądze kupuje się już luksusowy dom, a nie sprzęt audio.

WAMM Master Chronosonic to głośniki zupełnie inne od kolumn znajdujących się w naszych domach. Ich konstrukcja jest bowiem modułowa. Zamiast zwykłych głośników skierowanych zawsze w jedną stronę, tutaj mamy cały zestaw ruchomych głośników. Ich pozycja jest automatycznie regulowana przez specjalny system, aby zawsze emitować dźwięk w stronę słuchacza.

Aby pomieścić wszystkie przetworniki oraz elektronikę sterującą ich pracą, potrzeba wiele miejsca. Kolumny są więc olbrzymie, a ich wymiary wynoszą 214 x 53 x 95 cm. Masa nie została przez producenta podana, ale można się spodziewać, że oscyluje w granicach 100 kg na jeden głośnik.

Głośniki w kolumnach zostały tak rozmieszone, by emitować dźwięk do przodu i do tyłu. W ten sposób odbija się od ścian i znacznie lepiej nagłaśnia pomieszczenie. W zestawie znajdziemy więc odpowiednio skonfigurowane głośniki wysokotonowe, średniotonowe oraz basowe.

Zakładając, że macie pod ręką tyle wolnej gotówki, by kupić najdroższe głośniki świata, to powinniście się spieszyć. Głośniki są bowiem limitowane, a Wilson Audio zapewnia, że zbuduje tylko 70 par.

najdroższe głośniki świata

Źródło: Whathifi.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *