iPhone otworzy auto bez wyciągania telefonu z kieszeni

Digital Key 3.0 znacznie zwiększy możliwości smartfona Apple jako kluczyków do auta. iPhone odblokuje drzwi pojazdu bez potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni.

Jedną z nowości, które Apple wprowadziło w zeszłym roku do smartfonów, była możliwość odblokowania przy jego pomocy drzwi do auta. Dzięki Digital Key, iPhone może w pewnym stopniu zastąpić kluczyki do pojazdu, umożliwiając dostanie się do jego wnętrza.

Wkrótce możliwości produktu firmy z Cupertino w tej kwestii znacznie się zwiększą. Car Connectivity Consortium zapowiedziało bowiem najnowszą specyfikację Digital Key 3.0. Jest ona jest już gotowa i wspiera Bluetooth LE oraz Ultra Wideband. Specyfikację udostępniono członkom konsorcjum, a jednym z nich jest oczywiście Apple, które może wkrótce wykorzystać ją w smartfonie.

Digital Key 3.0 pozwoli użytkownikom iPhone’a odblokować drzwi bez wyciągania telefonu z kieszeni. Wystarczy jedynie zbliżyć się do pojazdu, a zamki odblokują się automatycznie. Ma to więc działać w podobny sposób, jak fabryczny dostęp bezkluczykowy.

Oczywiście trzeba pamiętać, że funkcja będzie dostępna tylko w kompatybilnych z nią samochodach oraz urządzeniach. A to oznacza, że potrzebny jest co najmniej iPhone 11 lub nowszy model.

Digital Key 3.0

Źródło

You may also like...