iPhone SE 2 pojawi się w przyszłym roku z wyglądem iPhone’a 8

Według analityka Ming-Chi Kuo, iPhone SE 2 pojawi się już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego wygląd będzie natomiast zbliżony do modelu iPhone 8.

Choć od dłuższego czasu nie mamy żadnych nowych wieści dotyczących następcy budżetowego iPhone’a SE, to wygląda na to, że Apple wciąż ma go w planach. Co więcej, premiera sprzętu może być znacznie mniej odległa niż sądzimy i być może uda nam się go kupić w przyszłym roku.

Tak sądzi znany analityk rynkowy Ming-Chi Kuo, według którego iPhone SE 2 pojawi się w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2020 roku. Ciekawie przedstawia się natomiast kwestia wzornictwa nowego sprzętu. Niedawno pisałem, że w kolejny iPhone może przypominać starsze modele. Tymczasem według analityka nowy SE, będzie nawiązywał wyglądem do modelu iPhone 8.

Innymi słowy nowy sprzęt będzie nie tylko tani, ale zaoferuje klasyczny wygląd. Takie połączenie może być bardzo interesujące, o ile rzecz jasna producent zadba o odpowiednie wyposażenie. Według przecieków, telefon będzie miał nowy procesor A13 oraz 3 GB pamięci RAM. Plotki wspominają również o 4,7″ wyświetlaczu oraz doskonale nam znanej technologii Touch ID. Nie będzie to jednak fizyczny czytnik odcisków, lecz jego nowsza wersja wbudowana w ekran.

A co do ceny, to oczekuje się, że zamknie się w przedziale od 349 do 399 dolarów. Oczywiście to tylko spekulacje, ale jeśli iPhone SE 2 faktycznie będzie tyle kosztował, to może odnieść spory sukces. Już poprzedni model sprzedawał się całkiem dobrze, ale kolejny w połączeniu z klasycznym wzornictwem może stać się popularniejszy.

Oczywiście powyższe informacje to tylko prognozy analityka. Kuo jest jednak wiarygodnym źródłem informacji, a jego wcześniejsze doniesienia wielokrotnie się sprawdzały. Musimy więc poczekać kilka miesięcy by przekonać się, czy i tym razem miał rację.

iPhone SE 2

Źródło

You may also like...