iPhone X popularniejszy od pozostałych modeli

Z najnowszego raportu przygotowanego przez Mixpanel wynika, że iPhone X sprzedaje się znacznie lepiej niż iPhone 8 oraz 8 Plus. I to mimo wyższej ceny.

Gdy Apple zaprezentowało rocznicowy model iPhone X i ujawniło jego cenę, trudno było uwierzyć w to, że sprzęt może osiągnąć rynkowy sukces. Tymczasem udało mu się to bez problemu. A fani amerykańskiego koncernu, kupują więcej sztuk tego modelu, niż pozostałych dwóch smartfonów.

Tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Mixpanel, która przeanalizowała sprzedaż wszystkich tegorocznych modeli iPhone’a. Wyszło jej, że rocznicowy sprzęt mimo znacznie wyższej ceny oraz opóźnionej premiery, sprzedaje się zdecydowanie lepiej od iPhone’a 8 oraz większy 8 Plus.

Oczywiście nie wiadomo na ile zaprezentowane liczby są rzetelne. Apple od jakiegoś czasu nie podaje bowiem oficjalnych wyników sprzedaży swych produktów. Podobne raporty bazują więc na danych dostarczanych przez firmy trzecie. Raport Mixpanel jest jednak zgodny z wcześniejszymi doniesieniami, które wskazywały na bardzo słabą sprzedaż iPhone’a 8.

Wygląda więc na to, że klienci Apple wolą dopłacić 300 dolarów, by otrzymać w zamian telefon wyposażony w ekran OLED, technologię Face ID chroniącą dostępu do sprzętu oraz kilka innych usprawnień. A jeśli chcecie kupić ten model na polskim rynku, to zapraszam do tych sklepów.

iPhone X

Źródło: Businessinsider.my

You may also like...