iPhone 8 Plus wykorzystany do nagrania wesela

Smartfony mają całkiem niezłe kamery. Dowodem na to jest fotograf Barb Simkova, który przy pomocy modelu iPhone 8 Plus, nagrał całe wesele. Nie jest jednak pierwszym, który to zrobił.

Producenci smartfonów dbają o to, by oferowane przez nich urządzenia, miały na wyposażeniu coraz lepsze kamery wideo. Wprawdzie nie dorównują one jakością materiału profesjonalnym urządzeniom, ale też nie są takie złe i pozwalają kręcić niezłe filmy.

Fotograf Barb Simkova postanowił jednak przekonać się, czy nadają się także do poważniejszych zastosowań, takich jak nagrywanie ślubów. Zwykle do tego zadania wykorzystuje się drogi i profesjonalny sprzęt, lecz fotograf postanowił użyć do tego smartfona. Ściślej mówiąc, wykorzystał model iPhone 8 Plus, który posiada podwójną tylną kamerę z dwoma sensorami 12 MP. Dzięki nim, może nagrywać obraz w rozdzielczości 2160 w 60 klatkach lub w 1080p nawet w 240 klatkach.

Na tej stronie widać, że materiał nakręcony sprzętem Apple ma zaskakująco dobrą jakość i nikt by nie przypuszczał, że powstał przy pomocy smartfona. Oczywiście nie jest tak dobry jak w przypadku profesjonalnej kamery wyposażonej w dobry obiektyw, ale też nie jest źle.

Simkova nie jest pierwszym, który zdecydował się nakręcić wesele smartfonem. W zeszłym roku inny fotograf użył do tego samego iPhone’a 6 Plus.

iPhone 8 Plus

Źródło: Weddingbells.ca

You may also like...