iPhone X przegrał w teście wytrzymałości ze swym bratem

Organizacja Consumer Reports przeprowadziła test wytrzymałości modelu iPhone X. Sprzęt Apple nie wypadł w nim najlepiej, przegrywając z iPhonem 8.

Smartfony to stosunkowo delikatne urządzenia, a tymczasem użytkownikom bardzo często zdarza się upuścić je na ziemię. Jeśli nie lubimy nosić go w etui, wówczas powinniśmy sobie sprawić sprzęt, który nie rozleci się po pierwszym upadku na twardą powierzchnię.

Szkło to jednak tylko szkło

Na pewno nie będzie to iPhone X, którego możecie kupić także na polskim rynku. Już wcześniej pisałem, że jest to jeden z najbardziej kruchych telefonów z obecnie dostępnych modeli. A jego niezbyt dużą wytrzymałość potwierdza najnowszy test przeprowadzony przez organizację Consumer Reports.

Specjaliści zbadali odporność tego modelu na wypadki i wyszło im, że jest on mniej wytrzymały od tańszego iPhone’a 8. Wprawdzie oba modele zostały wyposażone w szkło na przednim oraz tylnym panelu, to w przypadku X’a jest ono znacznie bardziej kruche. W symulacji 100 upadków, najdroższy smartfon Apple odniósł poważne uszkodzenia konstrukcji. Tymczasem iPhone 8, miał jedynie niewielkie rysy na metalowej ramce otaczającej obudowę.

Test Consumer Reports dotyczył nie tylko wytrzymałości sprzętu, ale też innych aspektów jego funkcjonowania, jak chociażby baterii. Tu również iPhone X nie popisał się, gdyż akumulator działa znacznie krócej niż u rywali. Lepiej wypadł za to aparat tego modelu.

Test pokazuje, że nie zawsze wszystko to co najdroższe, jest również najlepsze. Warto to mieć na uwadze, jeśli planujecie wydać ponad 4 tys. złotych na tego smartfona.

iPhone X

Źródło: Youtube.com

You may also like...