Qualcomm zapowiedział procesor Snapdragon 845

Podczas konferencji Snapdragon Technology Summit, zorganizowanej na Hawajach, Qualcomm zapowiedział swój najnowszy układ Snapdragon 845.

Qualcomm, który jest obecnie wiodącym producentem procesorów dla urządzeń mobilnych, chcąc zachować swą pozycję, musi ciągle wprowadzać nowe produkty. Podczas konferencji na Hawajach, firma zaprezentowała najnowszy mobilny układ jakim jest Snapdragon 845.

Snapdragon 845 jeszcze nowocześniejszy

Platforma mobilna będzie oferować wiele nowości. Wśród nich znalazły się m.in., technologie rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, gigabitowy modem LTE oraz lepsze zarządzanie energią. W nowym procesorze dużą rolę odgrywać będzie sztuczna inteligencja, tak jak w przypadku konkurencyjnego układu Kirin 970, używanego przez Huawei. Pojawi się także nowy system bezpieczeństwa oferujący cyfrowy sejf dla naszych dokumentów, a także parę innych elementów.

Dzięki szybszemu modemowi LTE, posiadacze smartfona z procesorem Snapdragon 845, będą mogli pobrać z chmury 3 GB film HD, w ciągu zaledwie 3 minut. Qualcomm zapewnia również, że oprócz dłuższego czasu działania sprzętu, nowy procesor pozwoli jeszcze szybciej ładować baterię, dzięki ulepszeniom technologii Quick Charge.

Warto dodać, że nowy układ będzie produkowany przez Samsunga w procesie technologicznym 10 nm. Powstawać ma w tych samych fabrykach, w których koreański koncern wytwarzać będzie nowe wersje własnego procesora Exynos. Samsung nie tylko zajmie się produkcją układu, ale będzie też jego największym nabywcą. Procesor znajdzie się na pokładzie Galaxy S9, a być może także innych modeli.

Na razie była to jedynie wstępna prezentacja nowego układu. Na ujawnienie pełnej jego specyfikacji musimy poczekać jeszcze kilka dni. Poznamy ją jeszcze w tym tygodniu.

Snapdragon 845

Źródło: Slashgear.com

You may also like...