iPhone X przyniesie Samsungowi duży zysk

Analitycy sugerują, że w ciągu 20 pierwszych miesięcy sprzedaży, iPhone X przyniesie Samsungowi więcej pieniędzy niż własne smartfony z rodziny Galaxy.

Współpraca Samsunga z Apple jest dla koreańskiego giganta bardzo dochodowa. Szczególnie w przypadku najnowszego modelu iPhone X, który w listopadzie wejdzie do sprzedaży.

Południowokoreańska marka jest dostawcą ekranów OLED dla tego modelu. I według analityków z firmy Counterpoint, w ciągu 20 miesięcy do premiery, może na nich zarobić więcej niż na sprzedaży własnego Galaxy S8.

Eksperci szacują, że do lata 2019 roku Apple sprzeda co najmniej 130 mln sztuk nowego modeli. Analitycy wskazują też, że Samsung Display na wyprodukowaniu jednego smartfona Apple zarabia około 110 dolarów. Tymczasem w okresie 20 miesięcy, Samsung sprzeda około 50 mln sztuk modelu Galaxy S8. Eksperci szacują, że w tym czasie każdy egzemplarz tego smartfona przyniesie koncernowi 202 dolary zysku netto.

Oczywiście to tylko szacunki, lecz wychodzi na to, że w czasie pierwszych 20 miesięcy od premiery, iPhone X da Samsungowi łącznie 14,3 mld dolarów. Tymczasem sprzedaż Galaxy S8 w tym samym czasie przyniesie firmie 10,1 mld dolarów.

Jeśli więc nowy sprzęt firmy z Cupertino okaże się rynkowym hitem, to największy rywal Apple nieźle na tym skorzysta.

iPhone X

Źródło: WSJ.com

You may also like...