iPhone X ze średnią notą przyznaną przez iFixit

Specjaliści z iFixit zajęli się najnowszym telefonem Apple i przyjrzeli się jego wnętrzu. iPhone X dostał od nich notę 6 punktów na 10 możliwych.

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera najnowszego smartfona koncernu Apple, którego możecie kupić także w polskich sklepach. Sprzęt trafił więc w ręce specjalistów z iFixit, którzy rozłożyli go na czynniki pierwsze, oceniając łatwość samodzielnej naprawy.

Podobnie jak iPhone 7 Plus, iPhone X również posiada otwieraną z boku ramkę, z pojedynczym wspornikiem, pokrywającym wszystkie miejsca połączenia płyty głównej. Ta z kolei została zmniejszona, by lepiej zagospodarować przestrzeń w obudowie i ma bardzo dużą gęstość połączeń. Płyta główna ma 70% rozmiaru płyty iPhone 8 Plus, a mimo to umieszczono na niej więcej elementów.

Ciekawostką jest zupełnie nowa bateria w kształcie litery L, która znalazła się w telefonie. Jest to akumulator z podwójnym ogniwem, którego pojemność wynosi 2716 mAh, czyli mniej niż innych smartfonach Apple.

iFixit

Przyjrzano się także kamerze TrueDepth obsługującej system Face ID. Urządzenie najpierw oświetla twarz światłem podczerwonym, rejestrowanym przez przednią kamerę. Następnie wyświetlany jest na niej zestaw kropek, z którego powstaje mapa 3D, odczytywana przez kamerę IR umieszczoną po lewej stronie. Zebrane dane przesyłane są do telefonu w celu autoryzacji użytkownika.

iFixit

iFixit ujawniło też, że 3 GB pamieci LPDDRx RAM dostarcza Hynix, 64 GB pamięć flash to wyrób Toshiby, wzmacniacz audio pochodzi od Cirrus Logic, zaś modem Snapdragon X16 LTE jest dziełem Qualcomma.

iPhone X ze względu na swą budowę dostał 6 na 10 punktów. Urządzenie nie jest trudne w naprawie. Pęknięty wyświetlacz łatwo jest wymienić bez demontażu osprzętu Face ID. Niestety przednie i tylne szkło sprawia pewne problemy, gdyż ich naprawa wymaga usunięcia wszystkich podzespołów, by wymienić obudowę.

Z pełnym testem iFixit zapoznacie się na tej stronie.

iFixit

Źródło: Ifixit.com

You may also like...