Przycisk Bixby można wreszcie wyłączyć

Najnowsza aktualizacja Galaxy S8 pozwala wreszcie całkowicie wyłączyć przycisk Bixby. Przypadkowe jego naciśnięcie nie obudzi już więcej asystenta.

Nie wiedzieć czemu, Samsung Galaxy S8 został wyposażony w dedykowany przycisk asystenta Bixby. Pomysł miał teoretycznie ułatwić posiadaczom korzystanie z tego narzędzia. Ale skoro asystent nie jest zbyt pomocny, to element ten stanowił jedynie problem. Użytkownicy bowiem zbyt często przypadkowo go wciskają.

Wprawdzie po premierze smartfona, w Google Play Store pojawiły się aplikacje, pozwalające zaprogramować dla przycisku inne funkcje, lecz Samsung szybko je usunął. Jakiś czas temu, na żądanie użytkowników firma pozwoliła wyłączyć funkcję otwierania głównego ekranu Bixby. Niestety przycisk nadal pozostawał aktywny i wciąż irytował posiadaczy telefonu.

Sytuację zmieniła najnowsza aktualizacja oprogramowania telefonu, która wreszcie pozwoliła wyłączyć przycisk asystenta. Użytkownicy nie muszą już korzystać z aplikacji, by to zrobić. Oprócz tego wzbogaciła Bixby o kilka nowych funkcji, m.in., możliwość wykonywania połączeń przy jego pomocy.

Aktualizacja dostępna jest w sklepie Galaxy Apps i musi zostać pobrana ręcznie.

Bixby

Źródło: Neowin.net

You may also like...

2 komentarze

  1. Jm pisze:

    Dajcie linka