iPhone XR błyskawicznie wyprzedany

Dziś ruszyła przedsprzedaż najtańszego z nowych smartfonów Apple. iPhone XR wzbudza tak wielkie zainteresowanie, że sprzęt już zdążył się wyprzedać. Okres oczekiwania na dostawę, wynosi obecnie około dwóch tygodni.

Po tym jak Apple zaprezentowało swoje najnowsze smartfony, dwa pierwsze modele do sprzedaży trafiły natychmiast. Nieco później w sklepach pojawić miał się trzeci model o nazwie iPhone XR, który jest równocześnie najtańszym ze wszystkich nowych produktów amerykańskiej firmy.

Już wcześniej prognozowano, że dzięki niezłemu wyposażeniu oraz bardzo atrakcyjnej cenie, nowy model może cieszyć się dużym zainteresowaniem klientów. Tak sugerował m.in., znany analityk Ming-Chi Kuo, według którego popyt może okazać się bardzo duży, nawet mimo kilku ograniczeń sprzętowych.

Dziś ruszyła jednak jego przedsprzedaż, która pokazała, że budżetowy smartfon może okazać się rynkowym hitem. Media donoszą bowiem o wyprzedaniu całej pierwszej partii tego sprzętu. Obecnie na stronie Apple okres oczekiwania na realizację zamówienia sięga niemal dwóch tygodni. Jeśli więc teraz złożymy zamówienie na model iPhone XR, to otrzymamy go dopiero na początku listopada. Mimo iż oficjalnie w sklepach pojawić ma się 26 października.

Atrakcyjny sprzęt a przyzwoite pieniądze

Cena podstawowej wersji iPhone XR zaczyna się od 749 dolarów. To znacznie mniej niż kosztuje iPhone XS. W zamian otrzymujemy 6,1″ ekran, który co prawda ma matrycę LCD i rozdzielczość 828 x 1782 piksele, ale to wielu osobom całkowicie wystarczy. Pod maską siedzi natomiast ten sam procesor Apple A12 Bionic, współpracujący z odrobinę mniejszą ilością pamięci RAM, której jest 3 GB. Z tyłu mamy pojedynczą kamerę z 12 MP sensorem, nagrywającą wideo w jakości 4K przy 60 kl/s, lub w Full HD przy aż 240 kl/s. Przednia kamera ma 7 MP i rejestruje obraz w Full HD.

W tym modelu również mamy technologię Face ID chroniącą telefon przed niepowołanym dostępem. Natomiast bateria ma pojemność 2942 mAh i na jednym ładowaniu umożliwia 25 godzin rozmów oraz 65 godzin słuchania muzyki.

Na polskim rynku iPhone XR oferowany jest w cenie 3729 zł.

iPhone XR

Źródło: Macrumors.com

You may also like...