Google Maps pokaże przyjaciołom kiedy do nich dotrzemy

Google Maps ciągle zyskuje nowe funkcje. Użytkownicy platformy iOS otrzymali właśnie kolejną, dzięki której przyjaciele dowiedzą się kiedy do nich dotrzemy.

Spotkania z przyjaciółmi są fajną formą spędzania czasu, jednak problemem może być oczekiwanie aż wszyscy dotrą na miejsce. Nie wiemy bowiem ile czasu im to zajmie i czy możemy już np., zamówić obiad, czy też powinniśmy jeszcze chwilę poczekać.

Te rozterki należą już do przyszłości, dzięki nowej funkcji oferowanej przez popularną aplikację Google Maps. Wersja na iOS dostała właśnie aktualizację, wprowadzającą opcję udostępniania przewidywanego czasu dotarcia na miejsce. Gdy wiec spieszymy się na ważne spotkanie biznesowe lub pogaduszki w grupie przyjaciół, możemy udostępnić naszą aktualną lokalizację. Dzięki temu kontrahent lub nasi koledzy, będą dokładnie wiedzieć kiedy dotrzemy na miejsce. Dane przekazywane są bowiem w czasie rzeczywistym, więc każde opóźnienie spowodowane np., korkami lub robotami drogowymi jest automatycznie uwzględnianie.

Funkcja jest niezwykle prosta w użyciu. Gdy rozpoczniemy już naszą podróż, wystarczy klinkąć na ikonkę udostępnienia jej postępu. Wówczas wybrane osoby z naszej listy kontaktów dostaną trasę, naszą lokalizację oraz przewidywany czas przybycia. Nowa funkcja umożliwia też dzielenie się trasą z zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak Facebook Messenger, WhatsApp oraz innymi.

Gdy już dotrzemy do zaplanowanego miejsca, funkcja samodzielnie przestaje udostępniać lokację użytkownika. A można z niej korzystać nie tylko podczas jazdy samochodem, ale też gdy przemieszczamy się na rowerze lub pieszo.

Dodam, że nie jest to jedyna funkcja jaką ta popularna aplikacja dostała w ostatnim czasie. Jedna z wcześniejszych aktualizacji wprowadziła bowiem opcje, które ułatwią dojazd do pracy. Pomogą też szybko znaleźć stację ładowania dla naszego elektrycznego pojazdu.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...